De strijd is losgebarsten bij de veluwse wintercompetitie. Een goede deelname van onze eigen MTB leden. 

Zutphen
7 fanatieke MTB’ers van onze vereniging stonden zaterdag 4 november in Zutphen aan de start tijdens de eerste wedstrijd van de Veluwse wintercompetitie (MTB-competitie.nl). Tim, Stijn, Peter, Lammert, Jeroen, Jos en Eric gingen de strijd aan in hun categorieën. Wielervereniging ETP Zutphen beet als organiserende vereniging het spits af. Het gehele parcours lag op hun eigen MTB terrein: in totaliteit 1,5 voetbal veld groot. Het vele draaien en keren maakte het parcours behoorlijk technisch en explosief. Vele scherpe bochten moest je op lage snelheid nemen, bij aanrijden flink in de remmen, 1 of 2 tandjes lichter en bijna uit de bocht weer gas erop. In een aantal secties lagen mooie ‘kom’-bochten. Dit zijn bochten met een hoge rand waar je je banden met meer snelheid tegenaan kunt zetten. Wanneer je je lichaam te hoog hield, vloog je al snel uit de bocht. De bochten techniek werd dus flink op de proef gesteld. Voor met name onze jeugdleden Tim (categorie 7)en Stijn (categorie 8) was het spannend. Waar sta ik in het veld? En is de concurrentie groot. Deze vragen werden al snel beantwoord. Voor de Tim de eerste keer een zware wedstrijd helemaal uitgereden! Zelfs niet als laatste gefinished. Petje af. Stijn Had al een jaartje ervaring en reed een vrij constante wedstrijd. Hij weet nu waar hij staat.

Foto's hier

Oldebroek
Maar liefst 10 leden stonden zaterdag 18 november in Oldebroek aan de start. 
Bjorn, Tim, Stijn, Peter, Lammert, Lennart, Erik M, Jeroen, Jos en Eric H waren er op gebrand een goede prestatie neer te zetten. Voor jeugdlid Bjorn was het de eerste keer. De loting wees uit dat hij vanaf de eerste rij mocht starten. Hij reed een leuke wedstrijd totdat hij een stuur van een andere renner in zijn zijde kreeg en hierdoor tegen een boom reed. Helaas moest hij de strijd staken. Op naar de volgende wedstrijd en dus nieuwe kansen. Voor Tim was het zijn 2e wedstrijd. Hij ging iets rustiger van start maar kreeg na een tempoversnelling halverwege toch weer een dipje. Hij koos zijn eigen tempo en reed de wedstrijd netjes uit. Stijn reed een constante wedstrijd maar aan het eind kreeg hij het zwaar. Helaas reed hij veel alleen en kon hij dit aanpikken bij  een groepje. Toch netjes gedaan als een van de jongste deelnemers in zijn categorie. Elke wedstijd proberen een plekje op te schuiven. 

Foto's hier

Nog 7 wedstrijden te gaan. We beginnen door te krijgen wie onze concurrenten zijn en waar we staan!

Uitslagen vind je hier

Filmpje Oldebroek van Erik: 

filmpje Erik